Ryby – naturalne bogactwo Rowów

Wprawdzie coraz więcej osób wybiera się nad morze za granicę, ale wczasy nad Bałtykiem nadal nie tracą na popularności. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ wypoczywając nad polskim morzem, goście mają do dyspozycji mnóstwo atrakcji. Coraz bardziej rozwija się infrastruktura rekreacyjna i gastronomiczna, powstają coraz to nowsze muzea i obiekty sportowe, a baza noclegowa wciąż się rozrasta. Wypoczywający mogą także podziwiać specyficzną architekturę Pomorza oraz bogatą historię, kulturę i tradycję regionalną.

Na odwiedzających Rowy czekają tu także atrakcje związane z rybkami. Rybołówstwo od wieków stanowi tradycyjne zajęcie mieszkańców nadmorskich miejscowości, którzy przez pokolenia kontynuują połowy. Na przystani w Rowach naraz mieści się wiele kutrów. Warto przejść się do portu i podpatrzeć ich pracę. Wyjście na morze i powrót nie jest łatwy z uwagi na liczne mielizny, ale doświadczeni kapitanowie znają przeszkody na pamięć. Na miejscu można nie tylko przyjrzeć się przeładunkowi, ale i kupić świeże rybki, dopiero co przywiezione z połowu przez rybaków. Ci, którzy sami chcą złapać sobie obiad, powinni wybrać się nad jedno z pobliskich jeziorek, w których oprócz płoci i okonków, trafić można także na spore węgorze, które bez problemu nasycą całą rodzinę. Do dyspozycji wędkarzy oddano drewniane pomosty, a chętni mogą także wypożyczyć sobie łódkę i podpłynąć w trudniej dostępne łowiska.

Miłośnicy gotowania z przyjemnością sami przygotują zakupioną lub złowioną rybkę, smażąc ja na patelni lub opiekając na grillu. Planując własnoręczne pichcenie, warto wybrać sobie ośrodek, który do dyspozycji swoich gości oddaje wyposażoną kuchnię oraz grille na świeżym powietrzu. Można także wybrać się do jednej z okolicznych restauracji lub smażalni i tam zjeść posiłek na bazie owoców morza, przywiezionych od tutejszych rybaków. Warto przedtem zapoznać się z opiniami o wybranej placówce gastronomicznej, aby nie naciąć się na mrożonkę, serwowaną naiwnym ludziom przez nieuczciwych restauratorów. Osobom, które zdecydowały się na noclegi (), Rowy oferują dostęp do rozwiniętej bazy gastronomicznej, serwującej różnorodne dania rybne. Chętni mogą także osobiście złowić jedzenie w jednym z okolicznych jezior, lub zakupić ją od rybaków, którzy wracają z połowu.

Jedno przemyślenie nt. „Ryby – naturalne bogactwo Rowów

  1. Co jak co ale rybka to smakuje nad morzem najlepiej, Rowy faktycznie mają parę fajnych smażalni ale warto przyjść rano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>