Kraków – miasto niezwykłych atrakcji

Kraków to miejscowość położona w województwie małopolskim nad Wisłą. Pod względem wielkości, miasto to jest na drugim miejscu, tuż po Warszawie. Rozpoczynając swoją podróż, pierwszym miejscem, w jakie możemy się udać jest wzgórze Wawel, które nie bez powodu jest wizytówką miasta. Potwierdzeniem tego jest fakt, że jest ono zbudowane ze skał wapiennych. Początkowo wzgórze to było siedzibą króla Kraka, który zlecił wykonanie osady na tym wzgórzu. Kolejną świetną atrakcją, którą warto zobaczyć w Krakowie jest pomnik smoka wawelskiego, który rzekomo broni wejścia do jaskini, jaka ma łączną długość 81 m. Początkowo pomnik smoka miał być zanurzony w wodzie, lecz po dyskusjach i ustaleniach, ostatecznie potwór stanął na lądzie. W 2005 roku wewnątrz paszczy smoka został zamontowany osprzęt, który sprawia że smok zieje ogniem w odstępach 3 minutowych.

Kolejną atrakcją, która zasługuje na szczególną uwagę jest renesansowy zamek królewski na Wawelu. Jest to budowla dwupiętrowa, która mieści się wokół dziedzińca krużgankowego. Rozbudowę zamku na Wawelu zlecił m.in. Zygmunt I Stary, który rozbudowywał poszczególne skrzydła. Na zamku tym możemy dostrzec elementy budowli gotyckiej oraz malowidła renesansowe. Jednym z najstarszych elementów zamku jest kamienna romańska rotunda. W zamku znajduje się muzeum, w którym dostrzec możemy Zbiory Sztuki na Wawelu oraz niesamowitą kolekcję porcelany czy arrasów.

Kraków to miasto pełne atrakcji, które co roku przyciągają miliony turystów. Miasto zadbało o łatwo dostępne noclegi: https://meteor-turystyka.pl/. Kraków dysponuje bowiem bardzo szeroko rozwiniętą bazą noclegową. Miejscami, do których możemy się udać na noclegi są m.in. hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne oraz wiele innych. Z pewnością miejsc noclegowych nie zabraknie dla nikogo.

Będąc w tej malowniczej miejscowości warto odwiedzić rynek. Jest on bowiem jednym z największych rynków w Europie. Jego powierzchnia sięga 40 tys. m2. Jest to miejsce idealne na odpoczynek oraz nabranie sił na dalsze zwiedzanie. Odbywają się tutaj różne imprezy kulturalne, które zachęcają do dłuższego zatrzymania się. Jeżeli cenimy wszechstronność, doceniamy piękno natury oraz moc atrakcji, Kraków jest miejscem właśnie dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>