Koszalin – zobacz i zostań na dłużej

Koszalin to miejscowość administracyjnie przynależąca do województwa zachodniopomorskiego. Miasto stale się rozrasta, a po zmianach jego terytorium, które nastąpiły w 2010 roku wzbogaciło się o dostęp do jeziora Jamno.

W tym mieście jest wiele atrakcji, które warto zobaczyć. Pierwsza z nich to średniowieczne mury obronne, które powstały w miejscu wałów ziemnych. Fortyfikacje były stopniowo zmniejszane, a to po to, by uzyskać materiał do odbudowy miasta po pożarze, który miał miejsce w XVIII wieku. Drugą atrakcją jest wzniesiony w XIV wieku kościół zamkowy, pierwotnie kościół klasztoru cysterek, a dziś cerkiew prawosławna. W Koszalinie za dawnych czasów na tzw. Górze Wisielców prowadzone były egzekucje, więc w mieście znajdował się Domek Kata, który dziś jest siedzibą Teatru Propozycji „Dialog”. Następnym obiektem godnym uwagi jest katedra pw. Niepokalanego Poczęcia NMP zbudowana w stylu gotyckim w XIV wieku. Do odwiedzenia jest jeszcze wiele innych zabytków, ale także atrakcji przyrodniczych.

W mieście szeroko rozwinięta jest infrastruktura szlaków turystycznych. Do dyspozycji jest dziewięć szlaków, każdy o innej długości i miejscach, które się podczas wędrówki zobaczy. Najkrótszy ma 12 kilometrów i wiedzie przez Koszalin – Sianów – Górę Chełmską, natomiast najdłuższy to aż 39 kilometrów. Dzięki tym szlakom można zapoznać się z zieloną stroną miasta, które szczyci się ogromną ilością obszarów przyrodniczych o zróżnicowanej szacie roślinnej. Gdy nie dopisuje pogoda na zwiedzanie, spacery czy jazdę rowerem, to warto wybrać się na basen, kort tenisowy, halę sportową, squash czy do parku wodnego. Swoją ofertą kusi także park linowy, do którego lgną przede wszystkim młodsi turyści.

W Koszalinie odbywa się wiele imprez cyklicznych, a w tym festiwale jazzowe, filmowe, organowe, chóralne czy kabaretowe. Wybrać można się również do filharmonii, galerii czy muzeum. Harmonogram wydarzeń, a także ciekawe miejsca, które warto zobaczyć zostały szczegółowo opisane na portalu miasta. Znajduje się tam również zakładka przedstawiająca bazę noclegową. Rezerwacji można dokonać w hotelach, apartamentach, gościńcach, motelach, motelikach i schroniskach (➨meteor-turystyka.pl). Szczegółowych informacji o tych obiektach można także szukać na innych stronach internetowych. Wystarczy wpisać hasło: „noclegi Koszalin”, by przejrzeć wszystkie dostępne oferty. Rezerwacji z pewnością warto dokonać na co najmniej kilka dni, bowiem w mieście jest naprawdę wiele miejsc, które trzeba odwiedzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>