Kościoły w Poznaniu

Poznań jest miastem, którego patronem są apostołowie Piotr i Paweł – święci kościoła katolickiego. Swoje święto obchodzi 29 czerwca. Ta niezwykłą miejscowość leży w środkowo-zachodniej Polsce. Znajduje się w województwie wielkopolskim. Jest miastem na prawach powiatu. Zajmuje piąte miejsce pod względem największej liczby ludności w Polsce oraz ósme ze względu na powierzchnię. Odbywają się tu Międzynarodowe Targi Poznańskie. Poznań stanowi ważny ośrodek kulturalny oraz turystyczny. Położenie miasta sprzyja turystyce. Zachodnia część miejscowości znajduje się na Pojezierzu Poznańskim. Wschodnia część Poznania leży na Równinie Wrzesińskiej, natomiast najstarsza część usytuowana jest wzdłuż Poznańskiego Przełomu Warty.

Niezwykła miejscowość zachwyca nie tylko przepiękną przyrodą, ale też ciekawą architekturą. Turyści chwalą sobie również komfortowe noclegi. Poznań posiada wiele apartamentów w atrakcyjnych cenach. Baza noclegowa jest odpowiednio rozwinięta.

Warto wybrać się w podróż do tej pięknej miejscowości. Mnóstwo jest tu zabytkowych obiektów. Piękne kościoły zachwycają swym wyglądem oraz ciekawą historią. W Poznaniu mieści się bazylika archikatedralna świętych Apostołów Piotra i Pawła. Istnieje możliwość zobaczenia zabytkowych podziemi katedry. Znajdują się tam resztki zagadkowych konstrukcji. Oficjalna hipoteza głosi, że są to resztki grobowców pierwszych władców Polski. Zniszczone zostały w roku 1038. Widoczny jest tam także placek z zaprawy wapiennej. Przyjmowano, że jest to część misy chrzcielnej. Inni mówią, iż jest to pozostałość po dole do wytwarzania zaprawy. Używano jej przy budowie katedry.

Ciekawą świątynię stanowi kościół pod wezwaniem Objawienia Pańskiego. Powstanie parafii miało miejsce w 1987 roku. Budynek kościoła wzniesiono w latach 1992-1998. Projektantem był Stefan Bajer. Jest to nowoczesna świątynia. Kościół poświęcono dnia 1 czerwca 1999 roku.

Kościół świętego Jana Bosko słynie z niesamowitej architektury. Znajduje się między ulicami Pszczelną, Warzywną oraz Wyżyny. Świątynia została wybudowana w latach 1975-1988. Zaprojektował ją Jan Kopydłowski. Posiada dwa poziomy – dolny oraz górny kościół. Parafia została erygowana w roku 1975. Patronem jest Jan Bosko – założyciel Towarzystwa św. Franciszka Salezego. Jest to jeden z najciekawszych obiektów w Poznaniu. Świątynia zachwyca nietypowym wyglądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>