Karwia – znana miejscowość letniskowa

Każdego roku wiele osób z różnych zakątków naszego kraju decyduje się na urlop właśnie nad morzem. Nie ma w tym nic zaskakującego, gdyż wybrzeże Bałtyku jest przepiękne. Zresztą nie powinniśmy zapominać i o tym, że możemy obecnie znaleźć tam wiele ciekawych miejsc, które oferują turystom pełen komfort i liczne udogodnienia.

Jedną z bardziej polecanych miejscowości letniskowych jest Karwia, wieś znajdująca się w gminie Władysławowo. W tym miejscu należy podkreślić, że to raczej spokojna miejscowość, która znakomicie nadaje się także dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. Karwia bowiem oferuje wygodne i niedrogie noclegi dla wczasowiczów.

Baza noclegowa wsi jest bardzo urozmaicona. W zasadzie większość zabudowy stanowią właśnie obiekty dostosowane do potrzeb turystów, takie jak ośrodki wypoczynkowe, kwatery prywatne czy pensjonaty. Ogromnym atutem Karwi jest tutejsza plaża. To jedna z największych i najszerszych plaż piaszczystych w Polsce. To jeden z głównych argumentów za pobytem właśnie w tym miejscu. Od lądu, piękna riwiera oddzielona jest sosnowym lasem. Zresztą przez bór biegnie szlak turystyczny, idealny dla osób, które lubią romantyczne spacery. Turyści w sezonie letnim mają do dyspozycji dwa kąpieliska.

Oczywiście w Karwi można uprawiać sporty wodne. A to jeszcze nie wszystko, gdyż także osoby zainteresowane innymi aktywnościami, nie powinny być rozczarowane pobytem w tej pięknej miejscowości. Oferuje ona bowiem urozmaicone szklaki turystyczne, zarówno piesze, jak i rowerowe. Także osoby, które nie wyobrażają sobie urlopu bez regularnego joggingu, powinny być zadowolone z wyboru.

Niedaleko znajduje się stadnina koni. Co prawda Karwia nie jest miejscowością specjalnie rozrywkową, jednak już w pobliskim Władysławowie można liczyć na więcej niespodzianek. W trakcie pobytu warto z pewnością odwiedzić także położone niedaleko Bielawskie Błota, gdzie znajdują się dwa rezerwaty florystyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>