Co ciekawego można robić w Wadowicach?

Jednym z ciekawszych miast położonych w Polsce południowej są Wadowice. Jest to niewielkie miasteczko otoczone malowniczymi pagórkami Beskidu Małego, zlokalizowane niedaleko Krakowa [info>blog]. Wadowice znane są przede wszystkim jako miejsce narodzin Jana Pawła II i to też właśnie dzięki niemu sławę na całą Polskę zyskały wadowickie kremówki.

Baza noclegowa w Wadowicach jest dosyć obszerna [noclegi>rejestr], działają tu obiekty o różnym standardzie, jednak najwięcej spotkać można niewielkich pensjonatów oraz kwater prywatnych. Największy ruch turystyczny obserwowany jest w wakacyjne weekendy, kiedy to tłumy Polaków przyjeżdżają zobaczyć miejsce narodzin papieża Polaka. Planując w tym okresie wypoczynek w Wadowicach, dobrze jest pomyśleć o rezerwacji noclegu z odpowiednim wyprzedzeniem.

Wadowice dają bardzo dużo możliwości jeżeli chodzi o ciekawe spędzenie czasu wolnego. W mieście tym działa kilka bardzo interesujących obiektów muzealnych, wśród których bez wątpienia na pierwszy plan wysuwa się Muzeum – Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II [info>strona], które zostało zorganizowane w rodzinnej kamienicy Karola Wojtyły. Na czterech kondygnacjach zgromadzono liczne pamiątki zarówno z okresu dzieciństwa, młodości Karola Wojtyły, jak z czasów gdy pełnił on już posługę kapłańską.

Ze względu na nieco sakralny charakter tego niewielkiego miasteczka, przebywając w nim nie sposób ominąć najpiękniejszych kościołów jakie znajdują się na jego terenie. Wśród ciekawych obiektów warto z pewnością wymienić Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Marii Panny oraz kościół świętego Piotra Apostoła.

Osoby lubiące aktywność fizyczną z pewnością nie będą narzekały na nudę. W mieście działa bowiem wypożyczalnia sprzętu rowerowego, a przepiękna okolica zachęca do wielogodzinnych wypraw rowerowych z całą rodziną. W miejskim punkcie informacji turystycznej dostępne są liczne publikacje, takie jak mapy oraz przewodniki, które znacznie ułatwiają poruszanie się po okolicy.

Malownicze ścieżki Beskidu Małego zapraszają miłośników wędrówek na długie spacery ścieżkami, którymi przed laty wędrował Karol Wojtyła. Tablice pamiątkowe informujące o papieżu można tu spotkać na każdym kroku, a jeden z lokalnych szczytów nazwano nawet imieniem jednego z najsłynniejszych Polaków – otrzymał on nazwę Groń Jana Pawła II. Wadowice oraz ich najbliższe okolice to tereny idealnie nadające się zarówno na letni wypoczynek jak i na spędzenie zimowego weekendu. Liczne atrakcje sprawią, że z pewnością będzie to czas niezapomnianych wrażeń i miłych wspomnień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>