Bazylika w Nowym Sączu

Miejsc ciekawych na naszych mapach nie brakuje. Mamy tutaj na myśli nie tylko kościoły czy pałace, ale również Parki Narodowe czy krajobrazowe, w których skryte są najpiękniejsze osobliwości naszego świata. W czasie urlopu bardzo lubimy je zwiedzać, choć problem pojawia się już na etapie miejsca docelowego, ponieważ mnogość intrygujących lokacji jest powalająca. Aby pomóc Wam w wyborze, postanowiliśmy przygotować kilka teksów poświęconych miejscom, które w naszej opinii warte są uwagi.

Mowa tutaj oczywiście o bazylice w Nowym Sączu. Budowla ta datowana jest na XV wiek, kiedy to nurt ten był najbardziej popularny na naszych ziemiach. Co ciekawe, pierwsze wzmianki o budowli na tym terenie pochodzą już XIV wieku, co spisane zostało w jednej z kronik. Najlepsze czasy budynek ten przechodził w drugiej połowie XVI wieku, kiedy to miasto odwiedzane było tłumnie przez wiernych oraz kupców. Jednym z powodów był coroczny jarmark, który odbywał się 14-go lipca. Była to data szczególna, bo związana ze świętą Małgorzatą, patronką świątyni. Wtedy to odbywał się na terenie parafii odpust, który przerodził się w ogromny jarmark, na który zjeżdżali się mieszkańcy całego kraju, a jak pamiętamy z lekcji historii, nasze państwo było wtedy naprawdę rozległe.

Jednym z gości uroczystości był według niepotwierdzonych zapisków jeden z polskich królów. Oczywiście, będąc tutaj na urlopie, nie można zapomnieć o noclegu. Najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie czegoś w samym Nowym Sączu [], który może poszczycić się rozbudowaną bazą noclegową (noclegi Nowy Sącz), która sprosta wymaganiom odwiedzających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>